חייגו: 072-3321999
ברוכים הבאים לעד 120 - להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוך ולחיות את החיים במלואם אנו מזמינים אותך ליהנות בבית מוגן, חם, מחבק ושוקק בחיי חברה ותרבות עשירים, ומכל מה שהופך את החיים למלאים ולמרגשים יותר

אפילו השחור אצלה צבעוני

סיפורה של מעצבת האופנה רעומה זק"ש

היא מעצבת אופנה כבר יותר משלושים וחמש שנים. כל פריט שהיא מעצבת הוא חגיגה המערבת סוגי בד שונים, רקמות וטקסטורות, ותמיד עם אמירה, מסר, הפתעה עיצובית. היא יוצרת מערכות לבוש בלתי צפויות, ולאחרונה, ברוח התקופה, התחילה לעצב גם מסכות שובות לב. נפגשנו לשיחה עם המעצבת המוערכת, שגם הבגדים השחורים שהיא מעצבת מדברים בצבעים.

 

מי קהל הלקוחות שלך?

"התחלתי לעצב אופנה כשהייתי בערך בת שלושים. בהתחלה עיצבתי בגדים לי ולבנות גילי  והלקוחות גדלו איתי, כך שכל עשור הביא עימו תובנות. היום הלקוחות שלי הן נשים בנות ארבעים ועד לנשים בנות הגיל השלישי."

מה מאפיין את האופנה שלך?

"צבעוניות עזה, אפילו השחור אצלי צבעוני. אני משלבת בדים וטקסטורות, והכי חשוב שיהיה נעים ונוח. בדיוק כמו שנאמר בזמנו על מותג אחר, 'את הכי יפה כשנוח לך.'"

תמיד רצית לעסוק באופנה?

"גדלתי בבית שתמיד הייתה בו מכונת תפירה פתוחה וחוברות בורדה, כך שהעולם הזה היה מוכר לי מילדות. תמיד נמשכתי לתחום האומנות, וכנערה ובת להורים גרושים ציירתי על צלחות כדי להתפרנס. אומנם למדתי הוראת ספרות ומקרא ועבדתי כמורה במשך חמש שנים, אבל האומנות על כל גווניה הייתה טבועה בי מאז ומעולם. יום אחד הצטרפתי לסדנה למורות למלאכת יד שהועברה על ידי בתיה עוזיאל המיתולוגית. כשהסדנה הסתיימה בתיה השביעה אותי שאעסוק בתחום האומנות."

איך זה התחיל?

"בהתחלה ציירתי על בדי משי ועשיתי מהם צעיפים שנמכרו לגופים שונים, כמו לקוחות בנק הפועלים או בנק לאומי. לאט-לאט העסק התרחב וליין המוצרים גדל, ייצרתי חולצות טריקו מכותנה איכותית עם כיס ממשי, חצאיות משי, פריטים שהתכתבו זה עם זה ויצרו מערכות לבוש. לא למדתי אופנה ולא היה לי ידע מקצועי בתחום, אבל מהידע האינטואיטיבי והתעוזה יצרתי עירובים שלא היו מקובלים. בכל פעם ששמעתי את המילים 'לא נהוג' רציתי להוכיח שאפשר לעשות הכול בשילובי בדים, רקמות ועוד."

מה קרה מאז?

"במהלך השנים ייצאתי לארצות הברית, ובמקביל מכרתי בעשרות בוטיקים ברחבי הארץ ובחנויות המותג. היום אני מתמקדת באחת-עשרה חנויות המותג שבקניונים ובקניות מקוונות באתר. החברה מעסיקה שישים עובדים ויש לי למעלה ממאה אלף לקוחות פעילות."

מאין את שואבת את ההשראה לקולקציות?

"ההשראה שלי באה מהחיים, על כל הרבדים שלהם. הרבה זיכרונות ילדות באים לידי ביטוי בקולקציות שלי. גדלתי בגבעת עדה ואני באה מבית חקלאי, השפעתו של הטבע ניכרת היטב בבגדים שלי, כמו גם אירועים וחוויות שאף הן נכנסו למאגר ההשראה שלי, זה יכול להיות טיול אקזוטי בחו"ל, בארמון או בגן בוטני, כל דבר שמשאיר חותם. ההשראה לקולקציה של קיץ 2021 באה ממסע שעשיתי בתקופת הקורונה עם תרמיל, מעתלית ועד לפאתי בית ינאי. ישנתי על האדמה וצילמתי כל מה שראיתי ואהבתי, את החול, האבנים, הצמחים לאורך החופים."

 

אפשר להתפרנס מאופנה בישראל?

"זו סוגיה מאתגרת, שנים רבות אפשר היה להתפרנס, כל עוד עבדת בחוכמה ובתכנון קפדני מראש. אי אפשר להתמודד עם הייבוא הסיני, שמתבסס על עובדים מנוצלים בשכר של דולר או שניים ליום, כשאני משלמת חמישים שקלים לשעת עבודה. הרבה מאוד מהמעצבים הישראלים שהיו פעילים לפני שנים אחדות כבר לא קיימים. נשארנו קצת גלותיים, כל מה שמיוצר בחו"ל לכאורה ראוי, נעלמה הגאווה במוצר ישראלי, וגם המדינה לא סופרת את היוצרים מכל הגוונים והתחומים."

כיצד הקורונה השפיעה על צריכת האופנה?

"עדיין מוקדם לדעת וסימני השאלה רבים. יש צורך להתחדש ולפצות על התקופה המורכבת הזו, אך אנשים התרגלו להזמין באתרים ומחו"ל. השנה החנויות היו סגורות מאה ושמונים ימים. התזרים של כל העוסקים בתחום נפגע והמדינה, כמו תמיד, יותר דיברה על מתן מענקים מאשר העניקה בפועל, אבל אני אופטימית מטבעי ויודעת להסתגל ולהתנהל אחרת כשצריך."

 

מה הם פריטי החובה במלתחה?

"מכנסיים שחורים טובים, ג'ינס איכותי, כן גם לשמנמנות, גופיה שחורה טובה וג'קט שחור. עם פריטי הבייסיק האלה אפשר להתחיל להשתגע. שילובים של שקט ורועש, מכנסיים שחורים עם חולצה צבעונית משוגעת. אם המכנסיים בצבעים רועשים, מומלץ ללבוש גופייה וג'קט בצבעים שקטים. לא לעשות בלגן בעיניים, אבל בהחלט להוסיף צבע ואמירה בלבוש. מלתחה חכמה חייבת לכלול אקססורייז שמנצחים ומשדרגים כל הופעה, כמו צעיפים או שרשראות."

מה הערך המוסף שמקבלת הלקוחה שלך?

"את ליין הבייסיק שלי הלקוחות מגדירות כידידים טובים, הם כמו בדי הקנבס שעליהם מתחילים לצייר. יתרונם הגדול שהם שאוספים היטב את הגוף הלא מושלם, מטשטשים את מה שלא מחמיא ומורידים חמישה קילו באופן מיידי, בלי דיאטה. הקולקציות העונתיות מתאימות לנשים שרוצות לחדש, לבלוט, לרגש, להעביר מסר."

עד מתי תעסקי בתחום?

"עד רגעי האחרון. אני ברת מזל שאני עובדת בתחביב שלי."

מה טווח המחירים שלך?

"בין מאה לאלף שקלים, תלוי בפריט ובעונה, ואני בהחלט יכולה להגיד שהם שווים הרבה יותר מהמחיר שלהם. כשמכרתי בחו"ל המחירים שהיו הנקובים בשקלים בישראל נמכרו שם בדולרים, אבל זו המציאות בארץ."

מה את אוהבת לעשות חוץ מלעצב ולנהל את בית האופנה 'רעומה'?

"אני בשלנית מעולה ולא מסתפקת רק במנה טעימה, היא תמיד צריכה להיות מגובה ברעיון ואיך לא, באלמנט עיצובי. זו הדרך שלי."

צור קשר
סיור וירטואלי בבתים

 

רוצים עוד תוכן?

בואו אלינו לסושיאל