חייגו: 6120*
ברוכים הבאים לעד 120! זה הזמן להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, ליום של עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוכם. לחיות את החיים במלואם רשת דיור מוגן ׳עד 120׳ מזמינה אתכם ליהנות בבתי דיור מוגן מחיי חברה ותרבות עשירים, מכל מה שעושה את החיים למלאים ולמרגשים יותר

יהושע (בוצו) ולאה ברקוביץ

בימים אלה, מציינים יהושע ואשתו לאה חצי שנה בביתם החדש ברשל"צ, והוא כבר אומר בביטחון מלא: “הלוואי שאתגורר כאן כמה שיותר”. הוא בן 83. פנסיונר של צה”ל, אב ל-3, סב ל-7 נכדים ויש לו גם 2 נינים.

עיסוק לפני הפנסיה:
בוצו היה סא”ל בחיל ההנדסה ומנהל מחוז ירושלים בחברת עמידר, התנדב במשך 13 שנים בביה”ח אסף הרופא וכיהן כיו”ר תחנת מכבי האש בראשון לציון. לאה הייתה גננת ובהמשך עקרת בית.

כך הכרנו:
“שנינו ילידי רומניה. בוצו עלה ארצה בשנת 1947 , ואני עליתי בשנת 1950 . שנינו גם שירתנו בחיל ההנדסה ושם בעצם הכרנו. לאחר עשרה חודשים של הכרות פשוט נישאנו. יומים לאחר מכן פרץ מבצע קדש. אני נשלחתי בחזרה ליחידה ובוצו נשלח לחזית. התחתנו במחנה הצבאי שבו שירתנו וחיילים ומפקדים המשרתים בבסיסים סמוכים הגיעו לחגוג איתנו”.

בוצו: “היא התחתנה במדים ולא לבשה שמלת כלה. רק בהמשך ערכנו עוד חתונה בבגדים אזרחיים ואמא שלה תפרה לה שמלת כלה. מאז ומתמיד אנחנו אוהבים לעשות הכל ביחד, טיילנו ביחד בכל העולם”.

טיפים לחיי נישואים ארוכים ומאושרים:
“לשתף ולחלוק רגשות ומחשבות, לא להגביל זה את זה ולא להתערב, מומלץ לסיים כל ריב או ויכוח בנשיקה, בחיבוק ובאהבה, לקחת דברים בהומור”.

מה במיוחד אתה אוהב בבית?
“שיש כאן את כל מה שאני אוהב: גילוף עץ, הרצאות, התנדבות – כל מה שבן אדם זקוק לו. הרבה חוגים, הרבה עשייה. מעניין לנו”.

מה סדר היום שלך?
“בבוקר אני קם בין 08:00 ל-09:00, בהתאם לשעה בה מתקיים חוג ההתעמלות. במשך היום משתדל לנצל כמה שיותר חוגים ופעילויות”.

מה החוג האהוב עליך?
“גילוף עץ. אני גם אוהב לשמוע הרצאות וקונצרטים. וכמובן, התעמלות”.

מה עשית לפני הפרישה לגמלאות?
“הייתי בצבא עד גיל 45, השתחררתי בדרגת סגן אלוף ביחידת חיל ההנדסה. במהלך הקריירה הצבאית שלי הייתי מג”ד בגדוד 573 בהנדסה קרבית. שירתתי בפיקוד צפון, שהיה בזמנו האזור הכי פעיל מבצעית. שם פגשתי את רפול, איתו נוצרה כימיה מצוינת. הוא העריך אותי ואת פועלי ומינה אותי להיות מפקד יחידת בינוי. השתתפתי בכול מלחמות ישראל עד מבצע שלום הגליל. במלחמת המפרץ, בזכות ניסיוני הרב בתחום הבינוי, הייתי אחראי על שיפוץ הבתים שנפגעו במלחמה”.

חיי הצבא, לרבות חייל הנדסה, היוו עבור יהושע ובני משפחתו מקור גאווה מאז ועד היום. כל ילדיו ונכדיו שירתו בתפקידים משמעותיים בצבא. תוך כדי שיחה, אני מגלה שמעבר לקריירה הצבאית המפוארת של יהושע, מאז פרישתו לא הפסיק להתנדב ולתרום. בין מגוון התפקידים אפשר למנות את היותו נציג הציבור בעיריית ראשון לציון, יו”ר איגוד מכבי אש, יו”ר הגמלאים של ראשון לציון ועוד.

איך הסתגלת לחיים כאן?
“אין מילים. עזרו לי להתאקלם במהרה, אבל האמת היא שלא הייתי זקוק, מצאתי את מקומי מהרגע הראשון, והכי חשוב לי – שאני כאן עם אשתי. אנחנו מתחברים לכולם. לכן למרות התקופה הקצרה יחסית, יש לנו כבר לא מעט קשרים חדשים. זה חלק מיתרונות המקום”.

 

לייעוץ ראשוני ופרטים