חייגו: 072-3321999
ברוכים הבאים לעד 120 - להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוך ולחיות את החיים במלואם אנו מזמינים אותך ליהנות בבית מוגן, חם, מחבק ושוקק בחיי חברה ותרבות עשירים, ומכל מה שהופך את החיים למלאים ולמרגשים יותר

 

"רקמת חיינו – 70 שנות מדינה"

נפתחה תערוכת העבודות של חנה פלס, בבית בתל אביב

היוצרת חנה פלס (83), מציגה את התערוכה "רקמת חיינו – 70 שנות מדינה", תערוכה של עבודותיה בבית בתל אביב, בו היא מתגוררת בשנים האחרונות.

בעבודותיה פלס נותנת ביטוי לתחושותיה ולהתרגשות שרוממה את רוחה בחגיגות השבעים למולדת האהובה והיא עושה זאת ביצירתיות וברגש רב. התבוננות בעבודותיה של פלס חושפת כחוט השזור ביצירות את תחושת השייכות העמוקה, השותפות וההזדהות שחשה היוצרת ביחס לתולדות מדינת ישראל ולחברה הישראלית על גדולתה ועל כאביה.

פלס משרטטת בקו, ברקמה, בפיסול ובקולאז' ציוני דרך חשובים מתולדות מדינת ישראל ובתוך כך גם את סיפור חייה, את מסירותה לעשייה החינוכית רבת השנים ואת התמסרותה הטוטלית לערכי הנתינה והחשיבה על הזולת.

ביצירותיה פלס בוראת עולם עשיר בצבע ובהתלהבות וסוחפת את המבקרים בתערוכה בתעצומות נפש אל עולמה המרגש.

פלס, אמא לשלושה וסבתא לשמונה נכדים, התחילה את הקריירה שלה כמורה, התקדמה והייתה מנהלת בית ספר  ובתפקידה האחרון במערכת החינוך היתה מפקחת. הפרישה לגמלאות הייתה עבורה הזדמנות להתחלה חדשה. לאחר פרישתה עשתה תואר שני בחינוך מיוחד ומונתה לתפקיד ניהולי בפנימייה לילדים בעלי צרכים מיוחדים, שם עבדה 25 שנה. עבודתה עם אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים ושני ספרים שכתבה בנושא הקנו לה את התואר המכובד: יקירת העיר חיפה. לפני כשנתיים וחצי החליטה לעבור לדיור מוגן. היא בחרה לעבור לבית בתל אביב ולהתנדב ב'מרכז עליזה בגין‘ לחינוך מיוחד, הסמוך לו. ”היה לי ברור“, היא אומרת, ”שאני חייבת להתגורר בסמוך למקום שבו אני יכולה להמשיך להתנדב. זה חלק מהמהות שלי וזה מה ששומר על מצב הרוח ועל החיוניות שלי.

צור קשר
סיור וירטואלי בבתים

 

רוצים עוד תוכן?

בואו אלינו לסושיאל