חייגו: 6120*
ברוכים הבאים לעד 120 - להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוך ולחיות את החיים במלואם אנו מזמינים אותך ליהנות בבית מוגן, חם, מחבק ושוקק בחיי חברה ותרבות עשירים, ומכל מה שהופך את החיים למלאים ולמרגשים יותר

ציפורה בק

לפני 4 שנים הצטרפה ציפורה לבית ‘עד 120 ‘ בראשון לציון עם חיים בעלה, לו היא נשואה באושר מזה 59 שנה. יש לה 4 ילדים, 11 נכדים ונין אחד.

תעודת זהות
שם: ציפורה בק
גיל: 80
מקום מגורים: ‘עד 120 ’, רשל“צ
סטטוס: נשואה ואם ל-4


אפשר לומר שמשפחת בק מייצגת בכבוד את חייל האוויר הישראלי: בנה עובד ברפאל כאיש קבע, הנכד שלה טייס וחתנה גם הוא טייס. נכדתה שירתה בחייל האוויר בתור מפעילת מזל”טים, שם הכירה את בעלה, שהצטרף לחבורת הטייסים של המשפחה.

לאחר שעבדה במשך 20 שנה במשרד הביטחון ולאחר מכן 19 שנה בקרן קיימת לישראל, פרשה לגמלאות. למרות שהיא אם לארבעה, תמיד החזיקה במשרה מלאה. אם לשפוט לפי העובדה ששלוש בנותיה של ציפורה הן אמניות מציירות ומפסלות, כנראה שהכישרון עובר בגנים, לפחות כשמדובר במשפחה הזו. סלון דירתה של ציפורה מלא תמונות מרהיבות, חלקן שלה, חלקן של בנותיה.

תמיד אהבת ליצור?
“התחביב האהוב עליי הוא תכנון ושיפוץ הבית. בעלי ואני היינו משפצים את הדירה לבד באופן קבוע כשגרנו בירושלים. מזיזים קירות, צבע, טפטים… הכל. פועלים לא נכנסו אלינו הביתה חוץ מבשלב הריצוף. מעבר לשיפוצים, אני גם מגלפת ומציירת. אומנם לקחתי פסק זמן אלה בגלל ענייני בריאות, אבל אני מקווה לחזור בקרוב”.

מאיזה גיל התחלת לצייר?
“האמת שגיליתי את עצמי מאוחר בתחום הזה. התחלתי לצייר כשיצאתי לפנסיה. במהלך מסיבת הפרישה שלי, במסגרת המשפחה, הילדים הפתיעו אותי עם מתנה מרגשת: מכחולים, בדים וכל הציוד הנדרש. תביני, עם ארבעה ילדים ומשרה מלאה לא נשאר ממש זמן פנוי לתחביבים. אז דוחים לפרישה. ואז יום אחד זה מגיע, וצריך לפרוע את השטר”.

מה את בעיקר אוהבת לצייר?
“נופים. אבל אני לא ישר מציירת אותם.
קודם אני מצלמת נופים מטיולים שאני עושה – ואז מציירת. יש לי ציורים של כל המקומות המוכרים בעולם: גרמניה, איטליה, קנדה. מקומות מדהימים. כמעט כל תמונה שיש לי היא מזכרת למקום שהייתי בו ואהבתי”.

מה לגבי תערוכות?
“כשלמדתי במתנ”ס בירושלים, ארגנו תערוכה קבוצתית. אחד האורחים בתערוכה השאיר לי פתק עם מספר הטלפון שלו בבקשה לקנות את אחת התמונות שהצגתי. הייתה זו התמונה היחידה שמכרתי עד היום”.
ציפורה ממליצה לדיירי הבית לצייר. פשוט לבחור קבוצה וסגנון (יש הרבה אפשרויות בבית) ולהתחיל.
“כל אחד יכול למצוא את הסגנון שלו. אף פעם לא מאוחר, ומי שצריך דוגמא טובה – אני כאן”.

 

צור קשר
קישור נפתח בחלון חדש https://matter.co.il/model/VMgdwZvXUnL/?type=vr סיור וירטואלי בבתים

עוד לא עוקבים אחרינו?

הירשמו עכשיו וקבלו את התוכן שלנו לפני כולם!


רשת בתי דיור מוגן עד 120