חייגו: 6120*

 חביבה נויברגר

כשמה כן היא, חביבה מאוד. השיחה איתה הייתה זורמת, נעימה ומעניינת. בנובמבר 2014 בחרה חביבה לעבור ל'עד 120' בהוד השרון – וחייה השתנו.
תעודת זהות:
שם: חביבה נויברגר
גיל: 83
מקום מגורים: ‘עד 120 ’, הוד השרון
סטטוס: אלמנה, אם ל 2, סבתא ל-5

“הייתה לי תקופת התלבטות, אבל את ההחלטה קיבלתי ברגע, ומאז לא הבטתי לאחור. אני מתעמלת כל יום, מציירת, משתתפת בחוג קרמיקה, חוג תנ”ך, תרגול למוח, הרצאות מדי יום, סרט אחת לשבוע, בריכה… אין דקה לנשום, וטוב שכך”.

מהם בעינייך היתרונות המרכזיים של מסגרת הדיור המוגן?
“אני חושבת שקודם כל, הביטחון שאנחנו לא לבד. זו הרגשה משמעותית מאוד לאנשים בגילנו. הימים כאן מלאים בפעילויות מגוונות. כל דייר יכול למצוא בלי בעיה את העיסוקים שהוא אוהב ולהתמלא בהם. אין ספק שזו דרך מצוינת להעביר את הזמן ולמלא אותו בתוכן משמעותי. אם לא היו מגישים ומנגישים לי את הפעילויות, בטוח שלא הייתי עושה ביוזמתי כל כך הרבה דברים בכל יום”.

ספרי לי על אהבתך לציור.
“שנים רציתי לצייר, ותמיד היו סיבות למה לא, או למה לא עכשיו. ילדים, עבודה, החיים האינטנסיביים. הצורך הזה ליווה אותי עד לפרישה לגמלאות. ממש שמר לי אמונים שנים רבות. כשזמן פנוי הפך ממצרך חסר למצרך הקיים בשפע – היה זה הזמן לשחרר ולתת ביטוי לאהבה הישנה הזו”.

במשך 10 שנים מאז פרישתה ציירה חביבה בבית ובמועדון הפסיקה לצייר למשך הרבה שנים. כשהגיעה ל-’עד 120’ חזרה לאהבתה הישנה.

למה דווקא ציור?
“אין לי תשובה ברורה. זה היה בפנים, אני רק שחררתי החוצה… אני אוהבת למרוח, אוהבת את תהליך היצירה, ובעיקר את התוצאה. יש לי עשרות תמונות שציירתי במהלך השנים”. כל השנים ציירה ציורי אקריל ושמן על בד קנבס. בחוג הציור שב’עד 120’ מציירים על בריסטולים ועובדים עם צבעי גואש ומים. זה שינוי משמעותי? “בהחלט. זה סגנון ציור אחר לגמרי וגם התוצאה שונה. בהתחלה, היה לי קשה, אבל למדתי לראות את הטוב שבשינוי. נותן לי פרקטיקה חדשה בסגנון אחר. זה מאתגר. המשמעות היא להיות פחות מדויקת ויותר אבסטרקטית, לתת לכל מתבונן למצוא בציור את מה שהוא רואה”.

את מציירת גם עם הנכדים?
“האמת שלא. אבל אני בקשר מצוין איתם. כל החמישה מתקשרים אליי כל יום לשאול אותי: ‘סבתוש, מה שלומך?’. תענוג”. מה את מאחלת לעצמך לשנה החדשה? “להמשיך ככה. הנאה, שמחה, חברות טובה והרבה יצירה. ובעיקר בריאות. שימשיך להיות, כמו שהנכדים שלי אומרים: ‘אצל סבתא הכל דבש”.

מה את מאחלת לעצמך לשנה החדשה?
“להמשיך ככה. הנאה, שמחה, חברות טובה והרבה יצירה. ובעיקר בריאות. שימשיך להיות, כמו שהנכדים שלי אומרים: ‘אצל סבתא הכל דבש”.

לייעוץ ראשוני ופרטים