חייגו: 6120*
ברוכים הבאים לעד 120 - זה הזמן להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, ליום של עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוך ולחיות את החיים במלואם. אנו מזמינים אותך ליהנות בבית מוגן, חם, מחבק ושוקק בחיי חברה ותרבות עשירים, ומכל מה שהופך את החיים למלאים ולמרגשים יותר

תזכיר לי את שמך?

רובנו רוצים לזכור שמות יותר בקלות. התלונה השכיחה ביותר היא אי זכירת שמות. פעמים רבות אנו אומרים "תזכיר לי?" או "אני גרוע בשמות".
מכיוון ששמות מתייחסים בדרך כלל לאנשים, שיכחה שלהם עלולה לגרום למבוכה חברתית. לרוב  אנו זוכרים את האיש שעומד מולנו, וגם את מקצועו או דברים מיוחדים שקשורים  אליו אבל… איך קוראים לו???
החוקרים סבורים שהקושי בשליפת שמות נובע מכך שהקשר בין המידע לגבי זהות האדם והמידע לגבי צלילי השם, רופף יותר בשמות מאשר במילים שאינן שמות. טרם נמצאה הדרך האידיאלית להיזכר בשם ששכחנו בדיוק כאשר אנו זקוקים לו, אך יש מספר דרכים שניתן להיעזר בהן:
1. הקשיבו שיפור הזיכרון, בכל תחום מתחיל בחוק פשוט אחד- שימת לב. שימו לב- כשאתם רוצים לזכור את שמו של מכר חדש. יש להקשיב כשהוא אומר את שמו ולא לתת לשם לברוח מהאוזן השנייה. הכינו את עצמכם מראש לרגע זה, הפסיקו לרגע לחשוב על כל מה שאתם רוצים לומר, והקשיבו!
2. תרגלו מיד העמידו פנים שלא שמעתם טוב את שמו של המכר החדש וחיזרו עליו. נסו לחזור על השם החדש מספר פעמים במהלך השיחה.
3. כיתבו את השם על המצח של האדם- בדמיון כמובן.
נסו בדמיון לכתוב על מצח המכר החדש את שמו בטוש זוהר. התמונה יכולה להיחרט במוחכם.
4. כיתבו  את השם באוויר- כמו הדיבור, גם פעולת כתיבה היא תרגול שעוזר לקלוט דברים ולזכור  אותם. גם כתיבה ב"כאילו" עוזרת.
5. מיצאו בדימויכם ציור שמזכיר את שם האדם, למה דומה האיש החדש הזה? למה דומה שמו?  לדוגמא: השם אורית יכול להזכיר לכם קרן אור יפה. אולי  שם  האדם החדש מזכיר לכם חיה מסוימת? חיבור השם החדש לשם החיה יכול לעזור לכם להיזכר.
6. למצוא באדם משהו שמושך את העין ולחבר לשם. יוסי עם העניבה המהודרת, גילה עם הבלונד המזויף, לעשות חיבורים.
7. להיעזר בטריק-  של הכרות עם מישהו אחר, אתם מנסים להכיר לאדם שאינכם זוכרים את שמו,  מישהו אחר. בהכרות הזו יש סיכוי שתשמעו שוב את שמו ותמנע המבוכה…

ולסיום, אם כל השיטות לא הועילו, שימוש בהומור יכול לעזור, הרי כולנו שוכחים שמות מידי פעם ואף אחד אינו מחוסן  מפני התופעה.

צור קשר
קישור נפתח בחלון חדש https://matter.co.il/model/VMgdwZvXUnL/?type=vr סיור וירטואלי בבתים