חייגו: 6120*
ברוכים הבאים לעד 120 - זה הזמן להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, ליום של עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוך ולחיות את החיים במלואם אנו מזמינים אותך ליהנות בבית מוגן, חם, מחבק ושוקק בחיי חברה ותרבות עשירים, ומכל מה שהופך את החיים למלאים ולמרגשים יותר

פיזיותרפיה – תנועה לחיים

הגר תבואה, אחראית שירותי הפיזיותרפיה, "עד 120" תל אביב

פיזיותרפיה הינה תחום פארא רפואי העוסק בריפוי, שיפור התחושה והמוטוריקה ומניעת בעיות של מערכת התנועה. מכון הפיזיותרפיה בעד 120 מתמחה בטיפול ייעודי לגיל השלישי ועוסק במניעה ובשיקום. מגוון טיפולי הפיזיותרפיה הניתנים במכון:

  • שיקום אורטופדי: עוסק בשיקום מערכת התנועה והפחתת כאבי שרירים ועצמות, שיקום לאחר ניתוחים אורטופדיים, דלקות מפרקים ועוד.
  • שיקום שיווי משקל ומניעת נפילות: הפיזיותרפיה מתמחה בשיקום מערכת שיווי המשקל ומניעת נפילות בעזרת חיזוקי שרירים, שיפור תפקוד מערכת התחושה העמוקה (המערכת הפרופריוספטיבית  מערכת המעבירה דיווח מהגפיים למוח היכן נמצאת הגפה בחלל) ותיקון ליקויי יציבה.
  • שיקום נוירולוגי: עוסק בטיפול בנזקים למערכת העצבים המרכזית וההיקפית במקרים לאחר אירוע מוחי, פרקינסון, טרשת נפוצה ועוד.
  • שיקום אונקולוגי : טיפול המתמקד בהקלה בתופעות פיזיולוגיות המתרחשות בקרב חולי סרטן, כגון חולשה כללית, ירידה בשיווי משקל ועוד.
  • שיקום לב ריאה: שיקום מערכת לב ריאה לאחר אירועי לבבי, ניתוחי לב, צנתורים, לאחר מחלות ריאה כרונית (דוגמת אמפיזמה או COPD ) ואקוטיות (דלקת ריאות, לדוגמא).
  • שיקום רצפת אגן: מתמקד בשיפור השליטה בסוגרים, מניעת בריחות ודליפות שתן, דחיפות במתן שתן ועוד.
  • שיקום מפרק הלסת: טיפול במפרק הלסת, כאבים ובעיות לעיסה הנובעות מבעיות במפרק הלסת.

לעיתים יש הרגשה שהגוף בוגד אולם, למען האמת אנו אלו שבגדו בגוף לאורך השנים ועכשיו הגוף מחזיר לנו על כך. אין זה סוף פסוק וניתן לעזור גם עכשיו, אף פעם לא מאוחר מדי. פעילות גופנית עשויה להאט את ההידרדרות הפיזית הנובעת מהתקדמות הגיל ולעזור בשיפור שיווי המשקל, התפקוד, הקואורדינציה ותחושת הביטחון הגופני וכן את מצב הרוח.
עם הגיל הגוף מאבד מכוחו ומגמישותו וקשה להסתגל לשינוי. בעזרת טיפולי פיזיו

תרפיה ניתן להקנות לגוף מחדש את הגמישות ולשפר את איכות התנועה. הפחד מנפילות מייצר זהירות יתר בתנועות, הביטחון בגוף פוחת ובמקביל פוחתת העצמאות. אובדן העצמאות הפיזית מייצר תסכול ופוגע במצב הרוח. בעזרת פעילות גופנית ניתן לשקם את שיווי המשקל, להימנע מנפילות ולמנוע את תהליכי ההידרדרות הגופנית. בעזרת הפיזיותרפיה ניתן ללמוד כיצד לבצע תנועות ותרגילים היכולים לאפשר לנו שימוש טוב יותר בגוף וכתוצאה מכך לחיות חיים ארוכים בריאים יותר. כאבי פרקים, גב כפוף, נפילות וקושי במעברים אינם תוצאות בלתי נמנעות של תהליכי ההזדקנות אלא, תוצאה של הזנחה גופנית שניתן וצריך לשפר. בעזרת תרגילים פשוטים ניתן לרכוש מחדש את המיומנויות הפיזיות ולעצור את תהליכי ההידרדרות.

חזון הפיזיותרפיה הינו להציע פתרון תנועה למגוון בעיות המאפיינות את הגיל השלישי (כמו ירידה במסת העצם, ירידה בתגובות שיווי משקל, בעיות בזרימת הדם ועוד). הפיזיותרפיסטים מתייחסים למרכיב הארגוני של כל המיומנויות התנועתיות ומציעים סדרת תרגילים לתפקוד אופטימאלי של הגוף. טיפולי הפיזיותרפיה המוצעים במכון מסייעים ללמוד מחדש את רזי התנועה ומאפשרים חזרה הדרגתית לאיכות החיים.
נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

לייעוץ ראשוני ופרטים