חייגו: 6120*
ברוכים הבאים לעד 120 - להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוך ולחיות את החיים במלואם אנו מזמינים אותך ליהנות בבית מוגן, חם, מחבק ושוקק בחיי חברה ותרבות עשירים, ומכל מה שהופך את החיים למלאים ולמרגשים יותר

מהבריכה לבמה ולהפך

סיפורה של לימור אייל

היא הייתה בת ארבע כשהלכה לראשונה על הקורה, כבר אז הבינה לימור שהספורט בחר בה. מאז השתתפה בענפי ספורט שונים ומגוונים, עשתה חייל, עד שדבק בה חיידק הבמה, ושם מצאה את ייעודה. את השעות במחיצת הדיירים שבתל אביב היא מגדירה כקסומות.

 

ממתי נהפך הספורט לדרך חיים?

“לדברי אימי שאף היא ספורטאית והייתה אלופת גוש דן באתלטיקה קלה, יצאתי מהרחם בשפגט, אבל אם להיות רצינית, מאז שאני זוכרת את עצמי הייתי ספורטאית. לבנות בגיל ארבע יש תמונות עם בובות ושמלות מתנפנפות, ולי היו תמונות על הקורה. נחשבתי לילדת פלא בספורט, ולמעשה לא עשיתי דבר חוץ מספורט, התעמלות קרקע ומכשירים, התעמלות אומנותית, שחייה וריקוד.”

 

ומה עם לימודים וחיי חברה?

“התחלתי את היום באימון, משם הלכתי היישר לבית הספר, ומרגע שהגעתי לכיתה רק חיכיתי שיום הלימודים יסתיים ואמשיך בתוכנית האימונים שלי עד לשעות המאוחרות של הלילה. בחופשות תמיד השתתפתי בתחרויות מקצועיות, כך שמעולם לא היו לי חיי חברה. לא הייתי בימי הולדת או במסיבות כיתתיות, אבל לא הרגשתי שאני מפספסת כי הספורט מילא אותי וסיפק לי את כל מה שהייתי צריכה.”

 

מדוע עברת לשחייה?

“כשהייתי בת תשע הצטרפתי לחוג שחייה. המאמן זיהה את הפוטנציאל שלי ושלח אותי למכבי תל אביב, שם הצטרפתי לנבחרת. היום יש הרבה יותר מודעות לספורטאים מצטיינים, והמסלול שלהם מסודר ומאורגן. זה לא היה כך בעבר, לא היו אז תמיכה נפשית וליווי מקצועי הדוק.”

 

מדוע החלטת פתאום לפרוש מהשחייה?

“כשהייתי בת חמש-עשרה הבטתי בעצמי במראה ולא אהבתי את מה שראיתי, נערה רזה עם גב גדול (שמאפיין שחיינים). רציתי להרגיש נשית, ולאחר כמה ימים של בכי החלטתי לפרוש. היה לי ברור שאני צריכה למצוא ענף חדש שיהלום את האנרגיות שלי ואת אהבתי לספורט, כך הגעתי לעולם הריקוד שעידן אותי.

בהמשך הצטרפתי ללהקת שלום של גברי לוי והתאהבתי בבמה. השתתפתי במחזות זמר, כמו היפה והחיה, כרקדנית ראשית, ביוסף וכותנת הפסים ובזורבה היווני.”

 

מה עם קריירה מקצועית בחו”ל?

“כשהגעתי לשיאי המקצועי כבר הייתי מבוגרת לפתח קריירה בין־לאומית.”

 

לפני שפרצה הקורונה הופעת עם להקת השחקים, שתפי

“עשרים ושמונה שנים הופעתי עם להקת השחקים. זכיתי להופיע על במות גדולות ומכובדות כרקדנית וכמפעילת קהל – כל החלקים האנרגטיים שבהופעה. אחת לשבועיים הייתי על קו תל אביב-מוסקבה עם הלהקה, עד שיום בהיר נגיף ערמומי עצר הכול. הבמה הייתה בעבורי החיים.”

 

איך נהיית מצילה?

“הייתי שחיינית במשך שנים, ונראה היה לי טבעי לעסוק בתחום שמשיק לשחייה. מכיוון שההופעות מתקיימות בערב, החלטתי לעבוד כמצילה בבקרים, כך הגעתי לקורס מצילים.”

 

 

אלו כישורים צריך כדי להיות מציל?

“לדעת לשחות היטב, כושר גופני גבוה, ידע ותרגול בהחייאה, תושייה, ומובן שעליו לעבור מבחן ולחדש את הרישיון אחת לשנתיים.”

 

רבים מדברים בשבחה של השחייה או של הליכה וספורט במים, מדוע?

“אנשים אינם מודעים שבמים לא חשים במשקל של הגוף, ולכן קל יותר לעשות ספורט במים. אנשים שמתקשים בהליכה מצליחים ללכת במים, לעשות פעילות, זה עוזר לבריאות. בזמן השחייה אנחנו מפעילים את כל שרירי הגוף באופן מאוזן כמו גם את מערכת הנשימה, אין בריא מזה.”

 

את בת חמישים ואחת, לא נשואה ובלי ילדים, את מרגישה תחושת החמצה?

“לא. בצעירותי נישאתי, ולאחר שנה הבנתי שהמוסד הזה אינו מתאים לכל אחד. במהלך השנים הייתי במערכות יחסים, שחלקן היו טובות וחלקן פחות, ואף סירבתי לשתי הצעות נישואים. בשש שנים האחרונות אני נמצאת בזוגיות נהדרת.

לגבי הילדים, אין לי חרטות למרות שרבים מקרוביי הזהירו אותי שיום אחד אתחרט. ההורות לא הייתה בנשמתי, לא הרגשתי צורך למלא את חיי בילדים, בחיות דווקא כן. יש לי שני כלבים שהובאו מצער בעלי חיים, והם אהובי נפשי וחלק משמעותי מחיי.”

 

את צמחונית מגיל ארבע, כבר אז פיתחת מודעות?

“אימא שלי מספרת שישבתי במטבח ואכלתי, וברגע שהבנתי שאני אוכלת תרנגולת התחלתי להקיא. מאותו אירוע סירבתי לאכול כל דבר מן החי. אני לא יכולה אחרת.”

 

את עובדת חמש שנים כמצילה בבית דרך חברת אורן בריכות, שתפי בחוויותייך

“חשוב לי להדגיש כי השעות שאני נמצאת במחיצת הדיירים יקרות לי מפז, הם נותנים לי כוח. תעצומות הנפש, הדברים שעברו בחייהם, הסיפורים המרתקים ולעיתים גם ההומור השחור, כל אלה הופכים את השעות שלי בבריכה למעניינות ולמלאות.

בעבורי, העבודה בבריכה ובמחיצת הדיירים היא שליחות. יש כאלה שבאים אליי ולאו דווקא לבריכה, אם כי אני קוראת לכולם לבוא, לשחות, להתעמל או ללכת במים. אין טוב מזה.”

 

חלומות שלא הגשמת?

“לא עשיתי את הטיול הגדול שאחרי הצבא, אז אולי הגיע הזמן. עם זאת, בשל הקורונה החלום מתרחק מעט.”

 

 

צור קשר
קישור נפתח בחלון חדש https://matter.co.il/model/VMgdwZvXUnL/?type=vr סיור וירטואלי בבתים

עוד לא עוקבים אחרינו?

הירשמו עכשיו וקבלו את התוכן שלנו לפני כולם!


רשת בתי דיור מוגן עד 120