חייגו: 072-3321999
ברוכים הבאים לעד 120 - להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוך ולחיות את החיים במלואם אנו מזמינים אותך ליהנות בבית מוגן, חם, מחבק ושוקק בחיי חברה ותרבות עשירים, ומכל מה שהופך את החיים למלאים ולמרגשים יותר

טיול ליום אביב

עדי זרחי, בת הגליל ומורת דרך ותיקה, ממליצה על טיול קסום בצפון,
ממש מתחת להר מירון – נחל פרוד.

החורף המבורך וכמויות המים העצומות מזמינים אותנו לצאת לדרך, לגלות את נחל פרוד שזורם השנה כפי שלא זרם עשרות שנים. אף שמדובר בנחל צלמון, הקטע שבין עין רמיאל, שליד מושב שפר, לעין פרוד מכונה גם נחל פרוד.

המפלים והנחל מצוינים במפת סימון שבילים ומומלץ לחנות בחניון שפר (שמופיע כך גם ביישומון וויז). בימים אלו האזור כולו מרהיב ביופיו, ירוק ומשופע במרבדים של פריחה.

לבחירתכם, מסלול ארוך ויפהפה, אך אפשר לטייל רק בחלקו, במסלול מקוצר. כדי להגיע לאשדות הנחל עליכם לעלות במעלה החניון, בשביל הצר שבצמוד לזרימת המים (שימו לב המסלול עלול להיות רטוב וחלקלק) עד לגדר שתחסום את המשך המסלול.
משך ההליכה (הלוך וחזור) לאורך האשדות – שלושים עד ארבעים דקות.
לטיילים החרוצים שבינינו, המעוניינים להאריך את החוויה, המשיכו לצעוד מהמקום שבו חניתם וחצו את הכביש בגשר שעובר מתחתיו. המשיכו לטייל במורד הנחל. בדרך תחלפו בסמוך לשריד המרשים של טחנת קמח ולשני קברי צדיקים בעלי הכיפה הכחולה.

כשתגיעו לקטע התלול יותר של הנחל תוכלו לבחור אם לשוב על עקבותיכם ולחזור לחניון או להמשיך למקטע האתגרי של הנחל, שאורכו כארבע מאות מטרים, שבו תרדו לאורך מפלים וברכות עמוקות יותר.

אחרי הטיול אני ממליצה לחובבי האוכל הצמחוני להמשיך ולבקר במושב אמירים וליהנות מארוחה צמחונית באחת המסעדות. לחובבי החומוס אני ממליצה לנסוע לכפר ראמה, לחומוס אבו רמי או לבקר במסעדת עזבה המתמחה במטבח ערבי אותנטי.

עדי זרחי, מורת דרך ותיקה, המתמחה בטיולי טבע וטיולי מפגשים אנושיים ייעודיים בגליל.
לתיאום וליצירת קשר: 050-7205679

צור קשר
סיור וירטואלי בבתים

 

רוצים עוד תוכן?

בואו אלינו לסושיאל