חייגו: 6120*
ברוכים הבאים לעד 120 - זה הזמן להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, ליום של עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוך ולחיות את החיים במלואם. אנו מזמינים אותך ליהנות בבית מוגן, חם, מחבק ושוקק בחיי חברה ותרבות עשירים, ומכל מה שהופך את החיים למלאים ולמרגשים יותר

יוגה ובריאות בגיל המבוגר | מיכל דמטר, מדריכת יוגה, הבית בהוד-השרון

היוגה, מקורה בהודו מזה אלפי שנים והיא השיטה העתיקה ביותר בעולם, להתפתחות אישית הכוללת את בריאות הגוף, הנפש והרוח, ומבוססת על ההרמוניה בניהם. בתהליך מדורג של אימון גופני ונשימה נכונה לומד האדם להכיר את גופו. לדבר חשיבות מרובה, שכן רבות מן הבעיות בגיל מבוגר נובעות מחוסר פעילות גופנית מתאימה, אכילה שגויה ונשימה רדודה. נשימה נכונה חשובה מאוד בכול גיל ובוודאי בגיל המבוגר.

ביוגה לומדים  נשימה נכונה: מדויקת, איטית, עמוקה וסדירה וכך מגיעה אנרגיית החיים לכול רובדי הגוף והמוח ומשפרת את מצב האיזון הכללי. כשמדגישים את רלוונטיות היוגה דווקא לגיל המבוגר, חשוב לציין כי, ההבדל היסודי בין תרגילי היוגה לתרגילים הפיסיים הרגילים הוא, הימנעות מתנועות חריפות ומהירות. תנועה מהירה של שרירים גורמת ללחץ עצום על הלב. התנועות ביוגה הן איטיות והדרגתיות עם הרפיה ונשימה נכונות. תרגילי היוגה נותנים לשרירים ולרצועות מתיחה איטית ולא אלימה, ללא הכיווץ החזק שיוצרים בדר"כ רוב ענפי הספורט. התנועות האיטיות והנשימה העמוקה מגבירים את אספקת החמצן לשרירים ומונעים את הצטברות חומצת החלב בסיבים. כך, במקום העייפות ואובדן האנרגיה, הגוף מלא מרץ, ומצבורי האנרגיה מתחדשים.
היוגה מקדמת, בין השאר:
•  יכולות במישור הפיזי – שיפור הגמישות התנועתית ושל עמוד השידרה מחד, והגברת חוזק מערכת השלד, העצמות והמפרקים מאידך. שיפור היציבות – שיווי המשקל למניעת נפילות וויסות נכון יותר של זרימת הדם בגוף, כולל לראש ובכך שיפור גמישות העורקים וקליטת חמצן באיברים. חיזוק מערכות פונקציונאליות בגוף, מערכת הלב, מנגנון הנשימה, העצבים והעיכול. שיפור תפקוד החושים, חיזוק המערכת החיסונית והאטת קצב הזדקנות תאי הגוף.
• יכולות במישור המנטאלי – חיזוק הדימוי העצמי, מודעות לגוף ולאישיות ופיתוח הביטחון העצמי. סילוק חרדות, פחדים ומתחים. חיזוק אופטימיות כוח רצון ושמחה. הפחתת נדודי שינה. חיזוק יכולת הריכוז, הזיכרון וגירוש עייפות.

לסיכום

בתרגול היוגה האדם זוכה להטען באנרגיה חיובית. התנועות העדינות והמתונות פועלות על כל חלקי הגוף. הן מחזקות ומותחות את השרירים, המפרקים, מערכת השלד ועמוד השידרה. הן תורמות לבריאות כל מערכת הגוף, כולל איברים פנימיים כמו הלב ומערכת הדם, בלוטות פנימיות ומערכת העצבים. כל אדם יכול לתרגל יוגה. מה שדרוש הוא רצון לחיים בריאים ומספקים כדברי חז"ל: נפש בריאה בגוף בריא.

צור קשר
קישור נפתח בחלון חדש https://matter.co.il/model/VMgdwZvXUnL/?type=vr סיור וירטואלי בבתים