חייגו: 6120*
ברוכים הבאים לעד 120 - זה הזמן להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, ליום של עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוך ולחיות את החיים במלואם אנו מזמינים אותך ליהנות בבית מוגן, חם, מחבק ושוקק בחיי חברה ותרבות עשירים, ומכל מה שהופך את החיים למלאים ולמרגשים יותר

היבטים אופטימים על ניתוחים להחלפות מפרקים

במבי שור, פיזיותרפיסטית אחראית, "עד 120" הוד השרון

ניתוחים להחלפות פרקים החלו לפני עשרות שנים, כאשר התחליפים לשלד שלנו היו מרקמות של בעלי חיים, מה שיצר התנגדות הגוף לשתל וצורך לטפל בהתנגדות זו.
לפני כ-40 שנה נעשתה פריצת דרך בתחום הניתוחים האורטפדים, כאשר תחום ההנדסה הביו-רפואית התחילה להשתמש בחומרים שפותחו עבור התעופה, נאסא, ותעשיית הטילים!
המדענים לקחו חומרים מיוחדים אלו והתאימו אותם לשימוש רפואי. החומרים האלו כוללים פולימרים, סגסוגות מתוחכמות של מתכות אל-חלד, קובלט-כרום וטיטניום.  ולאחרונה: קרמיקה בלתי שבירה! מי היה מאמין…
כל אלו משמשים ליצירת חלקי חילוף לשלד ולפרקים בהצלחה קלינית מרשימה,
והמערכת החיסונית של הגוף לא דוחה אותם, כפי שהיא דוחה רקמות ביולוגיות זרות.
מאז נמשכת ההצלחה והשילוב של מהנדסים, כירורגים ואורטופדים יוצר שתלים עבור מרבית הפרקים בגוף האדם! הפרקים עם ההצלחה הגדולה ביותר הם: מפרקי הירך, הברך והכתף.

מעט על השיקום:
הניתוח נמשך כשעתיים. למחרת הניתוח מותרת דריכה  ואפשר ללכת עם הליכון.
אחרי 6 ימים משתחררים מבית החולים. בתוך 3 חודשים מסוגלת הגפה המנותחת לתפקד ללא הגבלה.

מטרת הניתוח:
להחזיר את המנותח לתיפקוד מלא ללא סייג! כלומר לחיי יום-יום  מלאים היינו: הליכה, שחייה, רכיבה על אופניים, ולתרבות של פנאי וספורט לא תחרותי.

קצת מספרים:
כל שנה מושתלים בעולם המערבי יותר מ-חצי מליון! מושתלי מפרק הירך. במשך 30 השנים האחרונות הצלחת הניתוחים היא כ-90%, למשך 12-15 שנים. אצל מקצתם גם כ-20  שנים.
עקב השיפור בחומרים ובטכנולוגיה, תוחלת חיי המושתלים עלתה. תוחלת החיים של מושתלים מודרניים, הבנויים מקרמיקה וסגסוגות של מתכות על מגיע ל- 20-30 שנה.
אז לשמור על אופטימיות ובהצלחה!

לייעוץ ראשוני ופרטים