חייגו: 6120*
ברוכים הבאים לעד 120 - להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוך ולחיות את החיים במלואם אנו מזמינים אותך ליהנות בבית מוגן, חם, מחבק ושוקק בחיי חברה ותרבות עשירים, ומכל מה שהופך את החיים למלאים ולמרגשים יותר

החגים – הזדמנות למפגש והקשבה  | גלי קליין עו”ס

שוב מתקרבת תקופת החגים ושוב ממלאת את כולנו תחושה של חג, התחלות חדשות –ומשפחתיות. כן, איך שלא נסתכל על זה חגים ביהדות סובבים סביב שני צירים מרכזיים: משפחה ואוכל.

על האוכל לא אכביר מילים, שכן קטונתי, אולם על המשפחתיות יש דברים רבים לאמור.

תקופת החגים מזמנת לנו הזדמנויות לרוב לפגוש בני משפחה מקרוב ומרחוק, לחלוק בזיכרונות משותפים ליצור חוויות וזיכרונות חדשים. ההתרגשות שמלווה אותנו בבואנו לשולחן החג: סבים, הורים ונכדים, דודים וחברים, המתכנסים כולם בבגדיהם החגיגיים וחולקים יחד את המטעמים והברכות, ממלאת אותנו לא פעם בתחושות של קירבה, התרגשות ואהבה.

אולם, בל נשכח, כי שולחן החג יכול להיות,  גם כר לא פשוט של העלאת קונפליקטים נושנים, של חשבונות וכעסים. יש הרואים במפגש המשפחתי הזדמנות לבקר את האחר, לחנך, להעלות מן האוב מריבות נושנות ועניינים לא סגורים. ואני אומרת בואו נסתכל על המפגש המשפחתי כהזדמנות – הזדמנות להכיר טוב יותר את היקרים לנו .

במקום לשאול את הנכדה: “למה עוד לא התחתנת? ”   “ויש לך כבר חבר?” – נוכל לנצל את הזמן לשמוע ממנה חוויות מהלימודים או מהצבא ולהיות אוזן קשבת ונעימה.

במקום להעיר לבת, או לבן על דרך גידול הילדים, או ניהול הבית נוכל לתמוך בהם ולהביע את הערכתנו לעבודה הטובה שהם עושים  ולמאמצים שהם משקיעים.

במקום להתרגז על הדודה שיש לה הערות על כל דבר (כן לכולנו יש אחת כזו), ננסה להיזכר בילדות המשותפת שעברנו ובערכים שחלקנו ולהחמיא לה על הסלט שטרחה להביא, או על הגעפילטע פיש.

וכשיחמיאו לנו על הבישולים, או על הבגדים שקנינו במיוחד, לא נבטל את המחמאות כלאחר יד, או נגיד ” זה שום דבר”, אלא נדע ליהנות מהמחמאות שקבלנו ומתשומת הלב שיקירינו מרעיפים עלינו – כי מי מאתנו לא זקוק לתשומת לב, לפרגון, לתמיכה.

 אז בואו ננצל את ההזדמנות שניתנת לנו כל שנה בחודש תשרי לסגור ולסכם את מה שהיה ולייחל למה שיהיה.

ושתהיה לכולנו שנה טובה מלאת אור ואהבה.

צור קשר
קישור נפתח בחלון חדש https://matter.co.il/model/VMgdwZvXUnL/?type=vr סיור וירטואלי בבתים

עוד לא עוקבים אחרינו?

הירשמו עכשיו וקבלו את התוכן שלנו לפני כולם!


רשת בתי דיור מוגן עד 120