ברוכים הבאים לעד 120 - להתעורר בבית מאיר פנים, מלא עניין ותוכן, עשייה מתוך סקרנות ויצירה, למידה והנאה, עם אנשים כמוך ולחיות את החיים במלואם אנו מזמינים אותך ליהנות בבית מוגן, חם, מחבק ושוקק בחיי חברה ותרבות עשירים, ומכל מה שהופך את החיים למלאים ולמרגשים יותר

מספרים חוויות

מגזין הבית יוצא לדיירי הרשת כמה פעמים בשנה. במגזין, השתדלנו ללכוד את הרוח החיה בבתי הרשת, את הסיפורים, החוויות, האירועים והשמחות – פסיפס שלם המביא את קולם של הדיירים ונותן ביטוי לרוח היצירה האישית המפעמת בהם.

בצד סיפורי חיים ותיעוד על הנעשה בבתים, תמצאו במגזין ראיונות עם אישים בולטים בחברה הישראלית מתחומי התרבות, הפוליטיקה, הבידור והאפנה.

את התמונה משלימה מדורים קבועים שנועדו להשביע את הסקרנות והעניין בתחומי ידע ופעילות שונים: תפריטי חג, המלצה על ספר טוב או הצגה משובחת ועוד שלל טורים ופינות קבועות.

 

 

גיליונות מלאים

גיליון ספטמבר 2022

גיליון אפריל 2022

גיליון ספטמבר 2021

גיליון אפריל 2021

אנשי תרבות ורוח

אהובת הקהל - תיקי דיין

 דיין היא ללא ספק בת מזל אמיתית ופנומן בימתי בכל קנה מידה אפשרי. היא מלהטטת בין המדיות, ובמשך שנים נהנית מאהבת הקהל. בגיל שבעים וארבע היא מחוזרת מכל עבר וזוכה לכבוד רב.

המלביש - ירון מינקובסקי

ירון מינקובסקי בן החמישים ושבע, ששמו נכנס זה מכבר לפנתאון מעצבי אופנת ה-Haute Couture (אופנה עילית) בישראל, היה בן טיפוחיה של לאה גוטליב מ'גוטקס' האלמותית. 

גבר תומך

דוד ציפרמן ורעייתו הקימו את חנות הלנז'רי הראשונה בראשון לציון, שנהייתה למוסד מקומי. שיחה עם ג'נטלמן שמבין נשים ותופר חזיות, ומצטיין בכך.

ההחלטות הגורליות שעיצבו את חיי חוה

זהו סיפורה של אישה שהשכילה לקבל החלטות ששינו את מהלך חייה, הצילו אותה ואת משפחתה ממוות בטוח במלחמת העולם השנייה, גרמו לה לעלות לארץ ולהצטרף לקיבוץ, אך גם לעזוב כשהגיעה השעה ולפנות לטיפול, שהבהיר לה עד כמה היא איכותית וחזקה. שיחה כנה עם דיירת הבית שבתל אביב, חוה כץ.

נלחם על החיים

סיפורו של חיים ירקוני

התנדבות – טעם החיים

געגועים לעולם אחר ולאהבה

מורה לחיים

רינה לביב, שניהלה בעבר בתי ספר, מתחילה תקופה חדשה בבית עד 120. ילדיה רצו שתגור לידם, בארה"ב, אבל היא בחרה לחיות כאן ובעברית.

דברים בגלאי

בגיל שבעים עיניו של העיתונאי, הסופר והעורך המיתולוגי של 'פנאי פלוס', יגאל גלאי, עדיין בורקות. הוא נולד בשיכון ג שבבאר שבע, והתחיל לכתוב בגיל תשע ב'דבר לילדים'. "נולדתי עם עט ביד," הוא אומר ומחייך.

לצלוח קשיים להאמין בטוב

בכנות נדירה ובריאיון ללא פילטרים מספר רוני על ילדותו במעברה, על חיים של דלות ועוני, והנחישות לשבור את המעגל, לבנות לעצמו חיים אחרים. הוא מספר על המשפחה שהקים, משתף במחלת אשתו ובמצבו העכשווי. רוני הוא איש מקסים, ששווה להכיר.

שחקנית ללא הפסקה - לימור גולדשטיין

היא בקלות הייתה יכולה לגלם את הלני היפה, שבגללה פרצה מלחמת טרויה, ובאותה מידה את מאשה, לבושת השחורים, מ'שלוש אחיות' של צ'כוב. בין האפוליני לדיוניסי, במקום של כבוד, נמצאת השחקנית לימור גולדשטיין בת החמישים וארבע, שמשחקת שלושים ושתיים שנה ללא הפסקה, ומלהטטת בין התיאטראות הרפרטואריים.

הנוסע המתמיד

אחרי פעילות ארוכה באירופה ובאסיה כנציג אל על ועוד עשר שנות התנדבות, אברהם רוטר מרשה לעצמו להאט קצת את הקצב וליהנות מחיי החברה החדשים שבבית עד 120 שבהוד השרון.

כאילו נפרדנו לשעה

החברות של שושי אייזיק וורדה קריסטל התחילה בכפר סבא, כשהיו כבנות שלוש־עשרה. החיים אומנם הפרידו ביניהן, אבל הן גילו זו את זו בהפתעה ומחדש בבית עד 120 שבהוד השרון, ומאז הן ממשיכות מאותה נקודה.

מקורונה יצא מתוק

שלושה סיפורים אישיים של אנשים שהפכו את הלימון ללימונדה - עודד מנסטר הגשים חלום ישן והעלה מופע סטנדאפ, דניאל וניצן בוצר הקימו חברת שליחויות מצליחה, ואיריס תשבי התחילה לשזור בלונים.

החיוך שמאיר את היום

כששרית (מולונש) בייקדאי נקלטה כעובדת במחלקה הסיעודית בבית שבהוד השרון, היא לא שיערה ששמונה שנים אחר כך תתחבר רגשית ועמוק למקום, תמצא בו את הנתיב המקצועי של חייה.

​אין בעולם אהבה כמו אהבה של אימא

​כשהגיע הרגע שייחלה לו ונוגה באה לעולם, הבינה סיגל את מה שכבר ידעה, שאסור היה לה לוותר על התשוקה להיות אימא. מאז היא מגדלת לבד את בתה, ובכל יום אוהבת אותה יותר. 

המומחיות שלי היא להרים אתכם

המשוררת והמלחינה תלמה אליגון-רוז, שחתומה על קלאסיקות בתרבות הישראלית, יודעת היום שהדבר שהכי מעיף אותה הוא להופיע מול קהל.

מהתופת להצלחה

היא התחילה את חייה במסתור ובבריחה מאימת הנאצים, ובישראל, חרף קשיי הקליטה, שברה את תקרת הזכוכית ומונתה ליועצת משפטית בכירה, לחברת הנהלה בבנק ולדירקטורית מובילה.

סיפורו של אלוף

זקיפות קומה, נחישות וגנים של ספורטאי, זה סל הכלים שיצחק קיבל מאביו, ובזכות התמדה וחריצות הגיע להישגים מרשימים, הן בשירות המדינה והן בענפי הספורט השונים.

נחושה בדרכה

חופשת הקיץ שלה, כילדה קטנה אצל סבתה ברומניה, התארכה לשבע שנים קשות ואכזריות, גם חזרתה לפריז הייתה רצופה במשברים מאחר שביקשה להישאר נוצרייה.

מי מכיר את האיש שבקיר?

רמי מאירי, צייר הקירות המפורסם בישראל, מקבל הזמנות מכל העולם בזכות סדנת הגרפיטי שלו, שנהפכה לאטרקציה בקרב תיירים. ריאיון עם אומן שבעיקר אוהב להיות בחוץ.

באש ובמים

להפיל מטוס אויב מספינת משמר בעזרת מקלעים? להפוך את מכבי האש מגוף עצמאי לארגון ארצי? זהו סיפורו המרתק של אלוף משנה הנזי (יוחנן) יוסף, שעבר בחייו הרפתקאות של גיבור פעולה אמיתי.

צוחקים כל הדרך מהבנק

זהו סיפורם של אביבה ואריה פאר שהכירו במחלקת השכר שבבנק, ואחרי מסלול חיים מורכב מצאו את האושר בפרק ב.

אף אחד לא יגיד לי, "תהיי יפה ותשתקי"

היא הייתה דוגמנית מצליחה שהקימה את תנועת ה'פרו אייג'ינג', המקבלת בברכה את סימני הגיל, מתנגדת נחרצות לבוטוקס, לטיפולים ולניתוחים המשנים את הפנים.

מרומניה בגאווה

למרות היסוסיו של בעלה, מרים מרקוביץ' הייתה זו שהחליטה. לאחר שבחנה כמה בתי דיור מוגן, היא בחרה בבית עד 120 שבראשון לציון מאחר שהבינה שרק בו תרגיש ביטחון ויהיו לה חיי חברה ועניין.

איך שגלגל מסתובב

אימא של אילאן שרדה את השואה, אך הוריה נספו בה, והיא גדלה אצל דודתה. כשאחותה נהרגה נסגר המעגל, והיא אימצה את אחייניותיה, לימדה את בתה מהי המשמעות האמיתית של נתינה וחמלה. היום מקווה אליאן, כאחראית על התעסוקה במחלקה הסיעודית, שגם היא מעניקה לדיירים חסד ואהבה, שכן היא רואה בעבודתה שליחות וייעוד.

ילדה טובה מירושלים

היא ירשה מאביה את כישרון הציור ומאימה את הווירטואוזיות במטבח, היא מתנדבת בעמותה התומכת במשפחות שכולות, שמחה בחלקה ובמשפחתה, ומרגישה ברת מזל בעבודתה עם בני הגיל השלישי.

דיירי הבתים שלנו

דינה פרג'ון

סיפורה של דינה פרג'ון

לאה אסטליין

הסיפור של לאה אסטליין.

מונה בריח

סיפורה של מונה בריח

מרתה בלינדה

סיפורה של מרתה בלינדה

יהודית שניידר

סיפורה של יהודית שניידר

לאה פוגל טובל

סיפורה של לאה פוגל טובל

מרי אנדר

הסיפור של מרי אנדר.

נתן פרלא

המוזיקה של הלב

אביבה שודלר

סיפורה של אביבה שודלר

מטי אלטבן

סיפורה של מטי אלטבן

רוחמה זיו

לראות את הטוב לבחור באהבה

אמירה הוברמן

סיפור עם אמירה לחיים

על בישול ואוכל

מתכון לחיים - חנה שאולוב

אין תענוג גדול יותר מלנסות מתכון חדש שמצליח ולקצור מחמאות מהאורחים ומבני המשפחה. חלוצת ספרי הבישול והאפייה, שכבשו את המדינה במשך חמישה עשורים ברציפות, חנה שאולוב, מספרת על הבישולים שמאחורי ההצלחה ועל האהבות של חייה.

קרא עוד

מבשל מהטבע - השף עומר טל

הוא רק בן שלושים ושמונה, אך מאחוריו כבר קריירה מפוארת כשף ויזם. בילדותו צפה באימו מלהטת בסירים והתאהב. סדנה לניקוי רעלים החזירה אותו לנוף ילדותו שבמושב ולאותנטיות שחסרה לו במסעדות שף בארץ ובעולם. היום הוא מבשל ב'אנסטסיה' אוכל טבעוני, איכותי, בגובה העיניים.

אביטל

הדרך הטבעית בחירתה של אביטל

“להיות טבעוני זה נפלא אם יודעים לאזן ולאכול נכון,” במילים אלו נפתח המפגש עם אביטל סבג שנערך במטבח ביתה הקסום שבצהלה...

מחיה הלחם העברי. ארז קומרובסקי

אין תענוג גדול מלבצוע לחם שזה עתה נאפה. נפגשנו לשיחה עם מי שהוביל את המהפכה , ארז קומרובסקי, מחיה הלחם העברי.

רפואה ובריאות

אומן היופי

כשהמדע פוגש את הצורך באסתטיקה נשים וגברים נעמדים בתור. כולנו רוצים להיראות כמו שאנחנו מרגישים. כולנו רוצים לעצור את הזמן. הכירו את ד"ר רון עזריה, הפלסטיקאי שיודע ליפות את המציאות, להחליק את הקמטים "שקיבלנו ביושר".

קרא עוד

גוף ונפש בגיל השלישי

מאמרה של צביה צובל, עובדת סוציאלית עם התמחות בגריאטריה, רשת בתי הדיור המוגן עד 120

שינה

רפואת השינה התקדמה רבות בשנים האחרונות ומחקרים חדשים מגלים כמה תובנות החשובות לכל אדם הסובל מנדודי, מבעיות או מהפרעות שינה. על הדרך מתנפצים כמה מיתוסים. אם חשבתם, למשל, שכדורי שינה הם...

אוסטיאופורוזיס בראי הפיזיותרפיה

אוסטיאופורוזיס (OP) היא מחלה המאופיינת בירידה במסת העצם והתדרדרות של מבנה העצם. העצם האוסטיאופורוטית היא חלשה, לכן עלולה להישבר מטראומה מינימאלית...

דיירי הרשת כותבים

ממה עשוי התפוח מאת עמוס עוז עם שירה חדד הוצאת כתר, 2018

בתיה פולניקוב, דיירת הבית בראשון לציון ממליצה

שיחה בשתיים

שיחה בשתיים

בתיה פולניקוב, דיירת הבית בראשון לציון, בשיחה עם לאה אביסרור, מנהלת השירות לדייר, לרגל צאת ספרה ‘דברים שאילון מספר’...

היה היתה מאת יעל נאמן הוצאת אחוזת בית, 2018

בתיה פולניקוב, דיירת הבית בראשון לציון ממליצה...

כתבות בנושאים שונים

הממונה על איכות הגוף והנפש

"סוניה שפיגל, בת החמישים ושש, מדריכה תעסוקתית ורכזת התרבות במחלקה הסיעודית..."

קרא עוד

אפילו השחור אצלה צבעוני

"היא מעצבת אופנה כבר יותר משלושים וחמש שנים. כל פריט שהיא מעצבת הוא חגיגה המערבת..."

מתמקדת ביש. אופטימית תמיד.

"מילדה שהלכה יחפה בשדות ובחורה שחיפשה את עצמה בתל אביב המנוכרת ובלוס אנג'לס הרחוקה..."

בית שהוא משפחה, משפחה שהיא בית

"זהו סיפורה של אביבה שנולדה כבת שמינית למשפחה, שהדאגה, העזרה ושמחת החיים אפיינו אותה. כילדה אהבה לשבת עם סבתה וחברותיה ולהקשיב להן..."

המלצות טיולים

טיול ליום אביב

עדי זרחי, בת הגליל ומורת דרך ותיקה, ממליצה על טיול קסום בצפון, ממש מתחת להר מירון – נחל פרוד.

טיול למעלות־תרשיחא

במורדות‭ ‬הרי‭ ‬הגליל‭ ‬המערבי‭,‬ קילומטרים‭ ‬ספורים‭ ‬מגבול‭ ‬ישראל–לבנון‭ ‬ובגובה‭ ‬של‭ ‬כשש‭ ‬מאות‭ ‬מטרים‭ ‬מעל‭ ‬פני‭ ‬הים,‭ ‬שוכנים‭ ‬הכפר‭ ‬המוסלמי–נוצרי‭ ‬תרשיחא‭ ‬והיישוב‭ ‬היהודי‭ ‬מעלות.

מתכוני אוכל נבחרים

גלילות סלק וגבינת שקדים, קרם עגבניות שרי צהובות

ניוקי כשר לפסח ברוטב פטריות ירדן בדלעת צלויה

מרק 'גילי' קרם סלק ודלעות צלויות

חלה חגיגית

כתבות הגיל השלישי

אמנות ההזדקנות: כך עושים את זה נכון

קרא עוד

הגיל השלישי הוא לא מה שאתם מכירים– ויש מי שרואים בו גם התחלה

על אף הקשיים שמזמן הגיל השלישי, אנשים אחרי גיל פרישה מבינים שגישה חיובית לחיים, אשר משמרת רצון לחוות ולהתנסות, היא סגולה לאריכות ימים.

אהבה | גלי הרשקוביץ –קליין, עובדת סוציאלית

בואו נדבר על אהבה. מהי אהבה ומה המשמעות שלה עבור בני הגיל השלישי. ננסה להגדיר מהו הרגש הזה שמעסיק כל כך את בני האנוש.

הצורך להעז | קליין גלי, עו"ס

לאורך כל שנות קיום המין האנושי היו אנשים שהעזו. תמיד קיימים אותם אנשים שלא מוכנים לתת לפחד, להרגלים, לשגרה ולמציאות לקחת מהם את ההרגשה שהם חיים.

אל תשכחו את אימון הזיכרון היומי

על אף הקשיים שמזמן הגיל השלישי, אנשים אחרי גיל פרישה מבינים שגישה חיובית לחיים, אשר משמרת רצון לחוות ולהתנסות, היא סגולה לאריכות ימים.

קרא עוד
צור קשר
סיור וירטואלי בבתים